Otázky a odpovědi

Gelové nebo akrylové nehty?

Poslední dobou se v Brně objevuje mnoho velkých nehtových studií. Sedící osůbky za stolky s rouškami a tiché, trpělivé klientky, které většinou  nemají ani ponětí, co se s jejich nehty vlastně děje . Mají pocit, že za svých 200 nebo 150 Kč odejdou s krásnými gelovými nehty. Bohužel to tak ale často není.

Stává se, že mne tyto klientky kontaktují a žádají o radu. Myslím, že nyní nastala doba, abych vysvětlila,  v čem je rozdíl mezi levnými nehtovými studii a kvalitními službami péče o nehty . Klientky, které si stěžují, že je bolí nehty, je mají probroušené bruskou a materiál, který mají na nehtech je akryl z levné továrny na nehty. Ano, šly na gel. Ale bohužel, kvůli své neznalosti dostaly akryl a jen poslední tenká vrstva je gel. Akryl je velice nepoddajný materiál, který je těžký na nehet.

Je to úplně jiná technika než gelová varianta. Proč mají v těchto studiích roušky? Modeláž akrylem se provádí tak, že se tekutina smíchá s akrylovým práškem, který tvrdne na vzduchu. Pak se brousí, je to dost tvrdý materiál, proto se používají brusky. A pozor, je to  velice agresivní hmota , která rozleptává dutiny, proto ty roušky. Ale v zájmu zdraví by roušky měly mít hlavně klientky. Nehty se stávají pod tíhou akrylu citlivější, jsou udušené a může docházet i k deformacím nehtu nebo i k plísním. Gelová varianta je k vašim nehtům mnohem šetrnější. Materiál ve formě gelu se na nehtech vytvrzuje pomocí UV lampy. Tento materiál je přirozenější, lehký, přizpůsobivější a má krásný lesk.

Já sama nosím gelové nehty devátým rokem  a to po celou dobu. Své nehty jsem vždy měla křehké, slabé a lámavé. Za pomoci gelu je mám přirozeně zpevněné.  

Volte kvalitní manikúru a nenechte si poškodit nehty jen kvůli drobné úspoře! Nechte si odborně aplikovat gelové nehty  v nehtovém studiu IM. Sami se můžete přesvědčit o kvalitě mých výsledků – prohlédněte si ukázky mých prací .

Gelové nehty – časté otázky

Gelové nehty se lámou?

Je nutné, aby délka gelových nehtů vyhovovala klientce. Musí se brát ohled na normální zatížení, sport a podobně.

Umělé nebo zpevnění?

Umělé nehty se většinou lepí jen proto, aby se srovnala délka všech nehtů. Když odroste umělý nehet, stačí jen doplňovat gel.

Jak často musím gelové nehty měnit? To je velmi individuální. Vetšinou stačí jedenkrát za rok. Opatrně se odstraní gel, nehet se očistí, vydesinfikuje, a pak se aplikuje nová modeláž.

Musím nechat nehty od gelu odpočinout?

Nemusíte. Jestliže máte na nehtech kvalitní materiál a práci od kvalifikované manikérky, není se čeho bát. Nehet neustále odrůstá. Je to jako u barvení vlasů, barví se jen odrosty a vlas odrůstá a konečky se zastřihují.

Je možné mít s gelem přirozené nehty?

Ano, stačí mít nehty jen trošinku delší a gel se může tvarovat přímo na nehty. Existuje mnoho variant barevných gelů, které se dají použít místo laku. Barevný gel se po vytvrzení neodírá a neloupe.

Zničí se mi kvůli gelu vlastní nehty?

Nehty vám může zničit jen špatná manikérka spolu s nekvalitním materiálem.  

Krásné ruce a zdravé nehty vám všem přeje manikérka a nehtová designérka Ilona.

 

Instagram - Nehtové studio Ilony Medříkové | @real.nails.brno Sledujte mě, ať vám neunikne nová inspirace